Bagr

(17953)
Traktorbagr
 • Příslušenství (14746)
 • Pevný traktorbagr (2870)
 • Náhradní díly - traktorbagr (213)
 • Kloubový traktorbagr (92)
Prohlédnout více

(3664)
Minibagr

Pásové jeřáby (867)

Pásové jeřáby

Příslušenství pro rypadlo (14746)

Příslušenství pro rypadlo
 • Koreček (5715)
 • Pásy (3396)
 • Příslušenství – jiné (3035)
 • Hydraulické bourací kladivo (1174)
Prohlédnout více

Součásti pro rypadla (10947)

Součásti pro rypadla

Příslušenství pro bagrování (61)

Bagr

Bagr nebo také exkavátor je stroj, použitovany k těžbě a přemisťování hornin, vykopat zem, nahrádit zem v těžebním průmyslu, stavebnictví a v zemědělství. Bagr je používánz převážně ve stavebnictví.

Mezi jeho základní části bagr patří podkop s pracovním zařízením, nasada, lžíce, rychloupínák, kabina s pracovištěm obsluhy a podvozek.
Bagr může být klasifikovány podle pohonu a ovládání nástrojů tak: hydraulický bagr a lanový bagr.

Mezi hlavní zahraniční bagr značky v současné době na trhu k dispozici, jsou: Caterpillar, JCB, Menzi Muck, P-Matik, Messersi, Komatsu, Wacker-Neuson, Volvo, atd...a nejlepší značka bagr originální české jsou bagr Jocob, M.A.T.
Největším bagrem na světě je bagr čo byl sestrojen německou společností ThyssenKrupp Fordertechnik v roce 1978 a teras pracuje v jednom z uhelných povrchových dolů v Německu.

Jedním z nejzajímavějších detailů konstrukce tohoto gigantu je zajištění dodávky energie.

 

 

Bagr

Bagr

Jak používat bagr?

Náhradními díly

Rameno se pohybuje jako lidská ruka se zápěstí a loktem. Rypadlo rameno se skládá ze dvou hydraulických válců, kbelík a rampa, ktere je na vrchol. Uvnitř válce se skládá z válce s tyčí a pístem uvnitř, což je konec válce. Olej pomáháudržet paži se pohybovat stejnou hlasitost, nebo jiné pístu klesne na dno.

Pokud si chcete vytvořit pohyb jednu nebo obě strany ramene, olej je čerpány do konce pístu a vypínací čep. podle válce. Přesnost může být rychle manipulované ke kontrole množství oleje při průchodu přes ventilem. Uvnitř kabiny ovladače mohlo by to být pod kontrolou.

Rypadlo motor funguje jinak, než motor automobilu. Motoru auta má výkon přímo z něj, ale na bagry je jiné. Zařízení používá hodně síly k pohybu rypadla. Motor posílá výkon na cestách: síla je hydraulický.

Rovnováha pomáhá bagr vrátit. Rovnováhu kruh se skládá z několika částí: vnější kroužek, vnitřní kroužek, kuličková ložiska a pastorku. Pastorku prochází podél vnitřní kroužek, který se nepohybuje, a vnější kroužek zpět. Se žádné problémy kvůli kuličková ložiska.

Kabina je třetí část bagru. To je vrchol, ve kterém ovladač sedí a kontrolu. Ovladač může ovládat směr a výšku ve stejnou dobu, a to díky dvěma pákami na jedné straně a dva na přední straně.

Nohy se skládají ze dvou typů. Mohlo by to být koly nebo pásy. Kolová rypadla použít pouze v tvrdý povrch, jako je beton nebo štěrk.bagr známý jako otrub má schopnost běžet na méně stabilní zemi, jako je bláto a písek. Kolová rypadla může být použit na všechny povrchy,protože proniká do půdy. Plazí kvůli dopravní mechanismus pásového dopravníku. Toto zařízení může pracovat pouze na místě a měla by být odtaženo.

Existuje několik zařízení pro práci se zemí:

 • Lžíce na hloubení v jílu, kamene nebo mráz, nebo měkké půdy.
 • Rock kbelík.
 • Vědro V, což je kopání kbelík, který zajišťuje úsporu energie a zvýšení produktivity v některých aplikacích.
 • Hardpan kbelíky nebo led, který je kbelík s čisticími prostředky používané v měkkých nebo dostatečně daleko od sebe.
 • vědro kostra, která umožňuje univerzální a přenosná metoda pro separaci vysoké pokutě.